Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   28/34 °C
 
 
    Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var  
 
    Abdal Musa Anma etkinliklerine yoğun ilgi  
 
    Konyaaltı Sahilin'de "Dünya Yoga Günü'ne özel etkinlik  
 
    Antalya'da En Çok Erişebilinir Park Konyaaltın'da  
   
  Mehmet Kesim [email protected]  
CHP'de TEK GÜNAH KEÇİSİ KILIÇDAROĞLU MU ?
7 Ağustos 2023 Pazartesi

Seçim Öncesi 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü yazdığım köşe yazısının önemli bir bölümünü hatırlatarak yazıma başlamak istiyorum.
Ne Yazmıştım ?
21 yıldır efsaneleşmiş Partisinin dışında tek başına bile yüzde 35 in üzerinde hala oy oranı olan Sn Erdoğan ve Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı destekli Sn Kılıçdaroğlu nun nefes nefese yarışlarında Sn Erdoğan'ın üst üste aldığı seçimlerle kazandığı tecrübeyi asla göz ardı edemeyiz.. Diye oldukça iddialı sözlerim olmuştu.

Fazla detaya girmek istemiyorum yine yazımda tahmin ettiğim gibi seçim 2.tura kalır düşüncemde de haklılığım doğrultusunda seçimin galibi Sn Recep Tayyip Erdoğan olmuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazandıkdan sonra tarihi balkon konuşmasında Milli Birlik beraberlik kardeşlik çağrısıyla 82 Milyonu kucakladığını açıklarken CHP Genel merkezinin ışıkları sönmüş Sn Kemal Kılıçdaroğlundan o saatlerde çıt çıkmaması ilk saatlerde sessiz kalması büyük bir hataydı .
Sn Kılıçdaroğlunun şayet seçimi kaybettiği zaman devreye sokacağı partisini ve kendisyle birlikte yola çıkan Millet ittifakındaki arkadaşlarınıda biraz olsun rahatlatacak seçim malübiyetinden biraz olsun uzaklaştırak bir B Planı olamadığı  bence o gün yaptığı bu hata, Sn Kılıçdaroğlunun Hala Liderliğinin sorgulandığı bugünlere gelinmesinin ,tartışılmasının ilk harcı oluverdi.

Şayet Kesin olmayan sonuçlara göre ki bu sonuçlar herkesden önce daha çabuk daha önce Liderlere  ulaşıyordu,Sn Kılıçdaroğlu çıkıp  o meşhur A takımı danışmanlarıyla bir önceden planladığı B planına göre işleyecek takvimi işletmeye başlasaydı  onu umut olarak gören insanların sevgisi saygısı artar eksilmezdi.
 

Yarın sabah kaldığımız yerden seçim çalışmalarına devam edip YEREL SEÇİMLERE ODAKLANACAĞIZ havasını yaratamadı.

 Kılıçdaroğlunun sessizliği B Planı olmayışı  seçim faturasının kendine kesilmesinin önünü açtı.

Bu sessizlik  oğlum evladım diyerek kazansaydı Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapacağı isimlerin başında gelen  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlunun ekmeğine yağ sürdü,
VE CHP DE KILIÇDAROĞLUNUN LİDERLİK TARTIŞMASI HIZLA GÜNDEME GETİRİLDİ.
Peki CHP de Kılıçdaroğlunu bugünlere gelmesinde hiç mi günahı yok.
Tabi ki Var.Sadece onun mu asla danışmanları kurmayları yani A takımı başta olmak üzere BU SEÇİMİ TAMAM ALDIK diyen herkes hatalı.
Kılıçdaroğlu Yerel Seçimlerde büyükşehirlerde CHPnin kazanmasından sonra en büyük hatayı partisini il örgütleriyle değil CHPli belediye başkanlarıyla yönetmeye başlaması Parti içi huzursuluk yarattı.
Bu sayfalarca tartışılıp konuşulacak bir geçmişe sahip konu ama uzatmak istemiyorum.
Normalde il başkanları tüzüğe göre belediye başkanlarının üstünde bir görevde olmasına rağmen malesef bu göz ardı edildi.Çünki Büyükşehir Belediyelerinin Belediye başkanlarına kazandırdığı  hem para hem insan gücü bir anda İl başkanlarının gücünü söndürüverdi.
Örnek vermek gerekirse,
Bunun en iyi örneklerinden biri Antalyada yaşandı,Partili delegelerin oylarıyla seçimi kazanıp İl başkanlığı görevine gelmiş Nusret Bayar Antalya Büyükşehir Belediye Bşkanı Muhittin Böcekle ters düşünce İl başkanı Nusret Bayar Kılıçdaroğlu tarafından görevden alındı,Hatta CHP genel merkezi tarafından genel sekreter veya yardımcısı olarak gönderilen bir ismin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek tarafından görev verlmemesi karşısında ne Kılıçdaroğludan Nede CHP genel merkezden çıt dahi çıkmaması çok dikkat çekmiş bu süreç Antalyada çok dikkatli takip edilmiş kimisi bunu Başkan Böcekin zaferi olarak değerlendirmişti.

Daha sonra Milletvekili seçimlerinde sıralama ve Kontenjanlar CHPli belediye başkanlarına yakın isimlerin illerde ilk sıralarda olması bardağı taşıran fırtınayı artıran gidişatı hızlandırdı.
Ve Kaybedilen seçim sonrası Kılıçdaroğlunun CHP Genel başkanlığı liderliği açık açık sorgulanmaya başlandı.
Ben bu satırları 7 ağustos 2023 günü yazarken Yerel Seçimlere  çok kısa zaman kalmasına rağmen hala Kılıçdaroğlunun Parti içinde  oğlum evladım dediği İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlunun önderliğinde Liderliği tartışılmaya devam ediyor nedense hala Kılıçdaroğlu bir türlü Toparlanamıyor.
Allahın bidiğini Kullarından saklamıyorum Bence bu süreç Ekrem İmamoğlunun hem hoşuna gidiyor hemde önümüzdeki seçimin İstanbulda zora girebileceğini gördüğü için CHP Genel Başkanlığı makamını kendine çare olarak görüyor.

İstanbulda AK Parti yerel seçimler için hedef koyarken tüm illerde AK Parti teşkilatları Milletvekilleri sahada vatandaşla buluşurken Antalya'da AK Parti İl Başkanı Ali Çetin CHPli Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e 8 Ay Başkanlık görevi biçerken CHP de Koltuk, genel Başkanlık kavgası bazı basın organlarının televizyon proğramcılarının keyifle sırıta sırıta çanak tutarak hala sürüyor.
Ben her zaman yazdıklarımın arkasındayım. 
Sabah Gazetesinde Antalya Bölge temsilciliğim Dahil 14 Yıl Kurup Yönettiğim 07 TV,Radyo,Gazete de Şimdi de 13 Yıldır kesintisiz kurup hem yönettiğim hem köşe yazdığım 5 Farklı İnternetgazetemizden oluşan Byturco Medya Yayın Grubunda Tüm Liderlerle tanışmış oturup sohbet ettiğim günlerimin verdiği 35 yıllık tecrübemle yazdıklarımın arkasındayım.
 Yazdıklarım tahminlerim bir bir çıkar. Merak eden geçmişte tarihe not düşüyorum diyerek yazdığım köşe yazılarıma baksınlar.
Sokakları çok iyi bilirim insanlarla gözünün içine baka baka konuşmasını çok severim onun için iddaalı yazar iddialı konuşurum ama kimseyi kırmadan  belli uslup edepçerçevesi  içerisnde.
Kısaca benim tecrübe göre
Nedense Sn Kılıçdaroğlu bu psikolojik havadan kurtulamıyor .Bu yüzden  bir anda Günah Keçisi oluverdi.
Sn Kılıçdaroğlu İngilizlerin meşhur TİMEİNG sözünde olduğugibi  DOĞRU ZAMANDA DOĞRU KARAR vermekte hala gecikiyor..
Bence CHP de şu an ne Parti teşkilatları nede Milletvekilleri hele mevcut delegeler Kılıçdaroğlundan vaz geçmez..İmamoğlu veya Özgür Özel karşısında Kılıçdaroğlunu  tercih ederler..
Sn Kılıçdaroğlu  Hala teşkilatların  gönlünü almıyor alamıyor .Küskünleri dargınları barıştırmıyor HELALLEŞMİYOR..
Partisi il il ilçe ilçe kurultaya hazırlanırken onları sahaya süremiyor .
Bir yandan İstanbul Büyük şehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu sanki Sn Erdoğan karşısında alınan yenilgide hiç katkısı yokmuş gibi Değişim Değişim diye tuttururken bir çatlak sesde Kııçdaroğlunu A takımında yer alan sanki kendisi Beyaz mendilmiş gibi Özgür Özel'de kendisini muhalif havaya kaptırınca Allahtan siyasette odukça çevreli ve tecrübeli Erzincan Milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül imdada yetişerek Özgür Özele GÖREVİNDEN İSTİFA ET  ÖYLE KONUŞ diyerek arka çıktı.
CHP kendi içinde bu konuyu milletin önünde alenen liderlik savaşına döndürürken İYİ Partide de genel başkanı eleştiren sitem edip isyan eden yol arkadaşları kamuoyuna açık demeçleriyle disipline giderken ortalığı fena karıştırverdiler ordada parti içi tartışmalar ayrı bir yazı konusu.
AK Parti ve MHP seçim sonrası hemen başlattıkları yerel seçime hazırlıkları ve saha çalışmaları hızla sürerken hem Erdoğana Hemde Devlet Bahçeliye partililerin birliği beraberliği uyumu aynı sevgi ve saygıyla yüksek moral ile  devam ederken CHP de  malum çevreler tarafında günah keçisi ilan edilen üstelik eski hesap uzmanı Sn Kılıçdaroğlu bir türlü silkelenip tertemiz bir sayfa açarak yeni danışmanları ekip arkadaşlarıyla NEDEN HALA HODRİ MEYDAN DİYEMİYOR ne ben nede konuştuğum bir çok insan bu gidişatı   bir türlü anlayamadıkları gibi akıl sır erdiremiyorlar..

 Bence  BAY KEMAL İL TEŞKİLATLARIYLA HELALLEŞMELİ  KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM DEYİP ÜZERİNDEN ERDOĞAN YENİLGİSİNİ  ATIP İMAMOĞLUNUN RAKİPLİĞİNİDE GÜLÜP GEÇMELİ  YEREL SEÇİMLERE ODAKLANMALI..
CHP İÇİN BAŞTA İSTANBUL ,ANTALYA, DİĞER KAZANDIĞI BÜYÜK ŞEHİRLER ASLA ÇANTADA KEKLİK DEYİL .
Bir yandan davası süren bir yandan Kılıçdaroğluna karşı Bayrak açan İmamoğlu  için işleyen tarihi süreç  İmamoğlu için zamansız erken başlatılan bir süreç olarak nitelendiriyorum.
İmamoğlu İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için yeniden kazanma çalışması yapacağına deyişim deyişim diye tutturup Kılıçdaroğluna kan kaybettirmeye çalışmasının aslında CHP ye zarar verdiğini biri ona anlatmamışsa ben anlatmış olayım .
İlerde bunun faturasının ağır olacağını her halde hiç düşünmüyor.

Kılıçdaroğlu kavgası CHP iç huzurunu bozmaya devam ediyor.
Sonuçta bana göre Kılıçdaroğlu yapılacak kongreyi kazanır.
İmamoğlu ne yapar asıl sorun burada hele birde aday olup kazanamazsa ,İstanbul seçimini kaybederse yada İstanbula CHP yeni bir aday çıkarırsa  vs.vs yaza yaza bitmez.
CHP'li  DOSTLARIM SAKIN  UNUTMASIN 
LİDERLİK KAVGASI BİTİRİLMEZSE 
BENCE CHP'de asıl kavga yerel seçim sonrası yaşanacak...

TARİHE NOT DÜŞEREK AHADA YAZDIM....


E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var

Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Avrupa Birliği Değişime Gebe
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya