Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca Antalya Uncalı Şehitliğinde Temizlik, Bakım Etkinliği

16 Temmuz 2019 Salı  15:54

Aziz Milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce denetim ve takibi yapılan yükümlüler tarafından Antalya Uncalı Şehitliğinde temizlik, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirilmiştir.
Bu çalışmayla milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması ve toplumsal hafızanın diri tutulmasının sağlanması amaçlanmıştır.
Programa Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan ÖZDEMİR, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Kamil ERGÜN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gürkan KÜTÜK, Denetimli Serbestlik Müdürü Serap ERDEN, Şehitler Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği Başkanı Zeki KILINÇ, 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği Başkanı Meltem KILINÇ ile denetimli serbestlik altındaki yükümlüler katıldı. 
Program kapsamında Konyaaltı İlçe Müftü Vekili Ayhan KÖSE tarafından Şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunmasının ve dua edilmesinin ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, yaptığı konuşmasında “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine hepiniz hoşgeldiniz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında şahadet mertebesine ulaşan 251 asil vatan evlatlarının hatırasını canlandırmak, onları bir nebze olsun anarak toplum nezdinde aidiyet duygusunu, milli birlik duygusunu geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.
Aziz Milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerimizin yad edilmesi, meydana gelen olaylar sırasında gazi olan 2703 gazimize minnet ve şükranların sunulması, milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için Cumhuriyet Başsavcılığımız Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce düzenlediğimiz “Şehitliklerin temizliği ve onarımı” amacıyla bugün toplandık.
 
                15 Temmuz’da Türkiye’nin birçok yerinde üniformalı teröristler tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine karşı vatanını, milletini seven insanların iman gücüyle karşı koyduğu, Milli birlik ve beraberlik ruhuyla başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletini ve milletini seven, demokrasiye sahip çıkan tüm insanların mücadelesiyle 15 Temmuz, tarihe yazılmış destansı bir kahramanlıktır. 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız menfur darbe girişiminde toprağı, ülkesi, vatanı, milleti, birliği uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden, milletini ve demokrasiyi canı pahasına koruyan şehitlerimiz ve bugüne kadarki vatan savunmasında şehit olan tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum. Tüm gazilerimize de sıhhat ve afiyet diliyorum. Tüm şehit ve gazi ailelerimize millet olarak şükranlarımızı arz ediyoruz.
Bundan sonra da, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 15 Temmuz ruhuna uygun şekilde gerekli duyarlılık ve özeni göstermeye devam edeceğiz.” dedi.
Cumhuriyet Başsavcılığımız Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün denetim ve takibi altında bulunan 20 kamu hizmeti yükümlüsü tarafından Antalya Şehitliğindeki tüm şehit kabirlerinin itinayla temizlenmesinden sonra program sona erdi.
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Antalya-Cumhuriyet-Bassavciliginca-Antalya-Uncali-Sehitliginde-Temizlik-Bakim-Etkinligi/412942