Kaldırımsız yollarda yayalar için hız kesici önemli deyilmi ?

16 Şubat 2022 Çarşamba  07:32


ANTALYAMIZ'DA      MALESEF KALDIRIMI OLMAYAN SOKAKLARDA YAYALARIN DAHA GÜVENLİ  ŞEKİLDE ULAŞIMINI SAĞLAYABİLMESİ İÇİN  ARAÇLARIN SÜRATLERİNİN ENGELLENMESİ AMACIYLA  YOLLARDA HIZ KESİCİ KULLANILMASININ  ÖNEMLİ BİR KONU OLDUĞUNU YAŞANAN SIKINTILAR SAYESİNDE ÖĞRENMİŞ OLUYORUZ.
Gerek Büyük şehir belediyesine bağlı  Ulaşım ve raylı sitem başkanlığının gerekse ilçe belediyelerinde Fen işleri müdürlükleri  öncelikle  yayaların can ve mal güvenliğini arz eden konularda tercihini araçla yolda seyreden ,hız yapan sürücüler yerine  yayalar yönünde kullanmaları  insani değerler ve sorumluluk açısından önem arz ediyor.
Kanunen baktığımız zaman hız kesiciler 
Nerelerde Kullanılır?  
 Şehir içi kurumsal alanlarda
 Okul girişi ve çıkışında
 Kampüs giriş ve çıkışlarında
 Konut ve site yakınlarında
 Şantiyelerde giriş ve çıkışlarında
 Otopark giriş ve çıkışlarında
 Güvenliğin ön planda olduğu her alanda  
diye konu hakkında bilgilendirmeye herkes  internet üzerinden  ''HIZ KESİCİLER   NERELERDE KULLANILIR '' diye aratttığımızda  karşımıza kolaylıkla çıkabilmektedir.
,Antalyamızda  özellikle nüfusun hızla arttığı bununla birlikte gerek yaya gerek araç trafiğinin  yoğun olduğu Muratpaşa ilçesinde özellikle KIRCAMİSİNDE  kırk senedir imar bekleyen kaldırımı olmayan yayaların hızla seyir eden araç sürücülerinden dolayı yürüyemediği sokaklarda  Antalya Büyükşehir belediyesi   Ulaşım ve raylı sistem daire başkanlığının ve Muratpaşa belediyesi Fen işleri müdürlüğünün  birlikte koordineli bir şekilde acil çözüm üretmeleri gerektiğinin ihtiyaç olduğuna inanarak konuyu iletiyoruz..
  Yetkili muhatap kurumları   HIZ KESİCİ KONUSUNDA  tavırlarının ve karalarının öncelikle kaldırımı olmayan yüzlerce metre kıvrımı olmayan otomobil ve motorlu sürücülerin hız denemesi ,yarışlar yaptığı yollarda YAYA GÜVENLİĞİ AÇISINDAN DEĞERLENDİRMELERİ GEREKTİĞİNE İNANIYOR VE YETKİLİLERİ BU KONUDA GÖREVE DAVET EDİYORUZ.
Yukarda bahsi geçen HIZ KESİCİLER NERELERDE KULLANILIR maddeleri arasında yer alan ''Güvenliğin ön planda olduğu her alanda  ''maddesinini  KIRCAMİSİ BÖLGESİNDE  bazı kaldırımımı olmayan yollara  konulmuş olan hız kesicileri oradan geçerken hız yapamadığı için 2 satır dilekçe ile BİMER,CİMER dahil kendilerine ulaşan keyfi şikayetlerle sökmek yerine O BÖLGEDE YAYA OLARAK SEYREDEN İNSANLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN değerlendirerek sökmemeleri gerekir.
Hatta uzun uzun hız tutkunlarının yarış alanına çevirdiği bu ara sokaklara daha çok hız kesici koymaları gerektiğine bunun hem görev  hemde insanlık açısından bir sorumluluk olduğunu bilerek hareket etmelerini burada yaşanan ve yaşanacak   her kazada hem görev sorumluluk hemde vicdanen rahatsız olmamaları için   bu yazıda ''Söz uçar yazı kalır misali '' hatırlamalarını HIZ TUTKUNU SÜRÜCÜLEREDE  hatırlatmalarını  isteriz .
Yayaların büyük şikayet yaşadığı bu yüzden Muratpaşa Belediyesinin Turunç masasına'da talep olarak müracat yapıp ulaşım ve raylı sistem daire başkanlığı ve Muratpaşa belediyesi fen işleri müdürlüğü bilgisi dahilinde yollara konulan HIZ KESİCİLER  Bölge halkınının yaya olarak  kullandığı sokaklarda YAYA GÜVENLİĞİ açısından önem taşıdığı bilinmelidir.
 Bazı hız tutkunularının keyfi iki satırlık dilekçesiyle  sökülmüş olan HIZ KESİCİLERİN hızla yerlerine konmaları O BÖLGEDE YAŞAYAN ANTALYA HALKI ADINA  İNSANİ BİR ÇAĞRIMIZDIR.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Kaldirimsiz-yollarda-yayalar-icin-hiz-kesici-onemli-deyilmi-/417293