Vali Yazıcı; “Antalya tüm spor branşlarının 12 ay boyunca antrenman yapabileceği bir spor cenneti.”

1 Ağustos 2022 Pazartesi  22:15

Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Ersin Yazıcı başkanlığında ‘İl Spor Güvenlik Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya; Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Basketbol İl Temsilcisi Halil Ertunalı, Voleybol İl Temsilcisi Kenan Gürkan, Hentbol İl Temsilcisi Ayşe Güven ve Fraport- TAV Antalyaspor Genel Müdürü Adem Kart katıldı.
Antalya Verdiği Güven Sayesinde Avrupa Takımlarının Tercihi Oluyor
Antalya’da sporun yarattığı olumlu bir etkinin olduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Ersin Yazıcı; “Antalya, tüm spor branşlarının neredeyse 12 ay boyunca antrenman yapabileceği bir spor cenneti. Bu yüzden de kentimiz yurt içi ve özellikle de yurt dışından gelen binlerce takımı ağırlıyor. Bunların başında futbol, basketbol, hentbol ve yüzme takımları geliyor. Şehrimiz iklimi, doğal güzellikleriyle Avrupa’nın kamp merkezi haline geldi. Bunun en önemli sebebi de tesislerimizin ve sunduğumuz güvenlik hizmetlerinin çok iyi olmasıdır. Bu konuda alçak gönüllü olmayalım. Tesis ve müsabakalarda aldığımız güvenlik önlemleri konularında çok çok iyiyiz. Bu bizim için büyük bir gurur. Yabancı takımların Antalya’mızı seçmesinin en önemli sebeplerinden biri de güvenlik. Gerek kamp için gerekse müsabaka için gelsin biliyor ki bu şehirde güvende. Biz bunu hem Türkiye’ye hem de dünyaya kabul ettirmişiz. Misafir takımlarımızda en ufak bir tereddüt oluşturmadan kendilerini rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlıyoruz. Şehrimiz verdiği güven sayesinde tercih ediliyor. Bunu yıllardır başarıyla sürdürüyoruz. Bu yılda aynı başarıyı devam ettireceğimize eminim. Bugün bu toplantıda risk oluşturup, sorun yaratacak tüm konuları tartışarak, önlemlerimizi alacağız.” dedi.
Vali Yazıcı, Alanyaspor ve Antalyaspor’un çok başarılı bir sezon geçirdiğini bu yıl da aynı başarıyı arttırarak devam ettirmesini dileyerek tüm takımlara başarılar diledi. Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından ilgili kurumlar tarafından sunumlar yapıldı.
 
İl Spor Güvenlik Toplantısı 01Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Vali-Yazici-Antalya-tum-spor-branslarinin-12-ay-boyunca-antrenman-yapabilecegi-bir-spor-cenneti-/417855