Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda Müjdeledi

2 Kasım 2022 Çarşamba  14:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Yatırımlarla birlikte hak ve özgürlüklerde de Türkiye’yi dünyanın parmakla gösterilen ülkelerinden birisi hâline getirdik. Millî iradenin üzerinde yıllardır ‘Demokles’in Kılıcı’ misali duran ne varsa gerektiğinde canımız pahasına verdiğimiz mücadeleyle, hepsini de tehdit olmaktan çıkardık” dedi.
TAHIL KORİDORU MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında önemli birde müjde verdi. , tahıl koridoruna ilişkin dün Putin ile görüştüğünü bugün de Zelenski ile görüşeceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridorunun eskiden olduğu gibi yeniden açıldığını da açıkladı.
Yarının iktidara gelişlerinin müjdecisi 3 Kasım 2002 seçimlerinin 20. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aziz milletimizin takdir ve teveccühüyle 3 Kasım 2002 tarihinde başlayan hizmet yolculuğumuzda, 20 yıllık kesintisiz iktidarla bir rekora daha imza atmış oluyoruz. Rabbimize, bizlere her karışı mübarek şehit kanlarıyla sulanmış bu vatana hizmet etme, milletimize hizmetkâr olma şerefi verdiği için hamdediyoruz. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında, demokrasi ve kalkınma yolculuğumuzun her adımında bizlerden desteğini, hayır duasını esirgemeyen necip milletimize, tüm fertleriyle ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“MİLLETİMİZİN TAMAMININ HAYAT KALİTESİNİ YÜKSELTEN HİZMETLERİMİZ VAR”
Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, güçlenmesi, milletin hak ettiği hizmetlere kavuşması için AK Parti çatısı altında farklı kademelerde görev yapan tüm yol ve dava arkadaşlarına “Allah razı olsun” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geride hayırla, güzellikle, takdirle anılacak eserler bırakarak ebediyete irtihal eden tüm arkadaşlarımızı, özellikle de partimiz saflarında mücadele ederken bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen dava erlerini burada rahmetle yâd ediyorum” dedi.
Kuruluşunun üzerinden 1,5 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen milletin güvenine mazhar olmuş bir kadro olarak 20 yıldır Türkiye’ye aşkla hizmet etiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Allah’a hamdolsun 81 vilayetimizin her ilçesinde, her mahallesinde, her köyünde velhasıl vatan topraklarının her karışında eserlerimiz var. Milletimizin, 85 milyon ferdinin tamamının hayatına dokunan, hayat kalitesini yükselten, umudunu besleyen hizmetlerimiz var. Sadece sınırlarımız içinde değil Balkanlar’dan Afrika’ya, Orta Asya’dan Latin Amerika’ya dünyanın dört bir yanında da iz bırakan çalışmalar gerçekleştirdik.  Geride bıraktığımız 20 yılda, bizden önceki 80 senede yapılan hizmetlerin katbekat fazlasını ülkemize kazandırmayı başardık.”
Yatırımlarla birlikte hak ve özgürlüklerde de Türkiye’yi dünyanın parmakla gösterilen ülkelerinden birisi hâline getirdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Millî iradenin üzerinde yıllardır ‘Demokles’in Kılıcı’ misali duran ne varsa gerektiğinde canımız pahasına verdiğimiz mücadeleyle, hepsini de tehdit olmaktan çıkardık. Ülkemize 20 yılda kazandırdıklarımızı teker teker saymaya kalksak değil saatler günler, haftalar yetmez.”Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Erdogan-AK-Parti-TBMM-Grup-Toplantisi-nda-Mujdeledi/418138