KKTC Başbakanlığından yeni açıklama : Depremzede Üniversite Öğrenciler İçin karar üretiyoruz

19 Şubat 2023 Pazar  06:19

KKTC Başbakanı Ünal Üstelin büyük tepkilere ve üzüntüye yol açan  yaptığı '' son günlerde deprem felaketi nedeniyle ülkemizde bulunan üniversitelerin online eğitime geçeceği yönünde medyada bir takım haberlerin yer aldığını fakat hükümetin gündeminde üniversiteleri online eğitime geçirmek gibi bir konunun olmadığını'' belirten açıklaması sonrası BYTURCO MEDYA GRUBUMUZA  AİT İnternet gazetelerimize  gelen KKTC'de Üniversite öğrencisi olan depremzede gençlerin ''BELLİ BİR SÜRE ONLİNE EĞİTİM İSTİYORUZ '' isteklerinin sesi ve takipçisi olduk.Haberimiz Türkiyede ve KKTCde büyük yankı uyandırdı.
Bu konuda başta  BYTURCO MEDYA GRUBUMUZ  olmak üzere deprem bölgeslnde ve  bir çok ilde yayın yapan internet gazeteleride destek vererek  depremzedelerin bu isteklerini  haber yaparak kamuoyuna ve KKTC hükümetini duyarlılığa  davet etme  çalışmalarımız  sonucu  KKTC HÜKÜMETİNDEN YENİ BİR AÇIKLAMA  GELDİ.


KKTC BAŞBAKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA :
Türkiye’de deprem felaketi meydana gelen 11 ilde yaşayan ve KKTC üniversitelerinde öğrenim gören çocuklarımızın eğitimleri ile ilgili olarak, özel ve alternatifli kararlar üretme çalışmalarımız devam ediyor.

Ailelerini, evlerini, her şeylerini kaybeden öğrencilerimizin, birbirlerinin yanında durarak, birbirlerine tutunarak bu zor günleri atlatmak istemelerinden daha insani bir talep olamaz.

Deprem bölgelerinde yaşamayan öğrencilerimiz için eğitim süreci normal şekli ile devam edecek.

Deprem bölgelerinde yaşayan öğrencilerimiz ise lütfen sabırlı ve rahat olsunlar.

Milli Eğitim Bakanlığımız çok kısa bir süre içerisinde üniversitelerimizle yürüttüğü çalışmalarının sonucunda, deprem bölgelerinde yaşayan ve felaketle yüzleşen öğrencilerimizin eğitim açısından herhangi bir kayba uğramaması için hazırladığı alternatifleri kamuoyu ile paylaşacaktır.      denildi.

 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-Basbakanligindan-yeni-aciklama-Depremzede-Universite-Ogrenciler-Icin-karar-uretiyoruz/418493