KKTC Milletvekili Akpınar 'ın Sözlerine Vatandaştan Büyük Takdir, Restorancılar Birliğinden Tepki

27 Mart 2023 Pazartesi  23:45

Deprem sonrası ülkede yapılan çalışmalarda reaksiyonel bir yaklaşım olduğuna işaret eden Akpınar, “Bu çok daha farklı bir şekilde yönetilebilir” dedi.
Akpınar, deprem bütçesinin gönüllük esasına göre oluşturulmasının doğru olmadığını kaydederek, “Toplum olarak çocuklarımızın geleceğine yönelik çok ciddi sorumluluklarımız var” ifadelerini kullandı.
“İnsanlarımızın içinde bulunduğumuz gerçekliği anlıyor olmaları gerekiyor” diyen Akpınar, gönüllük esasının çok ötesine geçilerek toplumsal seferberliğe katkı koyulmasını gerektiğini söyledi.
“GÖNÜLLÜK ESASI KESİNTİLER YETERLİ OLMAYACAK”
Akpınar, herkesin elini taşın altına koyması gerektiği bir dönemden geçildiğini belirterek, “Gönüllük esası kesintiler yeterli olmayacaktır” diye konuştu.
İnsanların kesintiler konusunda güven duymadığını dile getiren Akpınar, konuyla ilgili açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Binaların daha dayanıklı hale getirilebilmesi için bir kaynağa ihtiyaç var. Bu kaynak olmazsa kimse bu toplumu geleceğe hazırlayamaz. Söylenen rakamların gerçek kılınabilmesi için o rakamların elde edilmesi gerekiyor.“
“İNSANLAR, MEYHANELERE HARCADIĞI PARALARI ÇOCUKLARIN GELECEĞİ İÇİN KULLANMALIDIR” AÇIKLAMASI  BÜYÜK BEĞENİ ALDI
DP Genel Sekreteri Akpınar, insanların meyhanelere harcadıkları paraları çocukların geleceklerine harcamaları gerektiğini söyledi.KKTC'de gündeme girdi büyük beğeni kazandı

Restorancılar Birliği’nden Serhat Akpınar’ın açıklamasına tepki

Restorancılar Birliği tarafından yapılan açıklamada, DP Genel Sekreteri Serhat Akpınar’ın büyük takdir toplayan  “İnsanlar, meyhanelere harcadığı paraları çocukların geleceği için kullanmalıdır” ifadelerine tepki gösterildi.
Restorancılar Birliği  Açıklaması  kamuoyunda  ilgi görmedSayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-Milletvekili-Akpinar-in-Sozlerine-Vatandastan-Buyuk-Takdir-Restorancilar-Birliginden-Tepki/418593