Ercan'da 4 Saati Geçen Rotar Yolculara Gergin Saatler Yaşattı

21 Mayıs 2023 Pazar  22:48

Ercan havalimanı yetkilileri tarafından Yolculara yapılan açıklamaya göre Değirmenlik Belediyesi'nin kazı çalışmaları sırasında havaalanına giden fiber optik kablolar zarar gördüğü bu yüzden uçuş öncesi işlemlerin yapılamadığı için rotar yaşandığı açıklandı.
Uçuş öncesi işlemler ve uçuş güvenliği açısından zorunlu olarak yaşanan saatlerce rotar hava trafiğinede olumsuz etki yaparken Ercan'dan sonra aktarmalı ucuşları olan yolcularda bu yüzden seyahatlerini gecikmeli olarak gerçekleştirecek olmaları yolcular ile hava alanı yetkilileri arasında gerginliğe sebeb oldu.
Byturco Haber Merkezimize mesaj yağdıran yolcular bu tür aksaklıkların bir daha yaşanmaması için tedbir alınmasını istediler.
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı konuile ilgili bir açıklamada bulundu özür diledi
Bakan Arıklı "Bugün öğle saatlerinde Erülkü Market cıvarında yapılan kazı esnasında, Ercan Havaalanına giden Fiber hattında iki ayrı noktada kopma olmuş ve Ercan'da ciddi sıkıntılar yaşanmıştı...
Telefon Dairemiz, derhal kopan  Fiber hattına müdahale etmiş ve saat 17.30 itibari ile onarım işlemi tamamlanmıştır.
Böylece bugün 85 uçağın inip-kalkacağı Ercanda yaşanan sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.
Elimizde olmayan bu kaza nedeni ile Ercan Havaalanında sıkıntı yaşayan herkesten özür dileriz..."Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Ercan-da-4-Saati-Gecen-Rotar-Yolculara-Gergin-Saatler-Yasatti/418732