Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   13/32 °C
 
 
gaü arizona
    İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı 29 Ekim kutlamalarına açıklık getirdi  
 
    UBP'li Başkan Gardiyanoğlu: "Adaylara eşit mesafede duracağız"  
 
    Başkan Tütüncü'den Cemil Meriç Kitaplığı’na kitap bağışı  
 
    İbradı’lı çiftçiye zeytin ve defne fidesi desteği  
Arınç: Bizi Kardeş Yapan Müslümanlıktır
Arınç: Bizi Kardeş Yapan Müslümanlıktır
 
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi dedik. CHP başta olmak üzere MHP bizi bölücülükle suçluyor, bizi Kürtlere hizmet etmekle, taraf tutmakla suçluyor. Bizi ülkeyi parçalamakla suçluyor'' dedi.
 
11 Mayıs 2011 Çarşamba - 09:18

Seçim gezisi çerçevesinde Bitlis'in Güroymak (Norşin) ilçesine gelen Arınç, seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Ülkede ideolojik kavga istemediklerini belirten Bakan Arınç, şöyle konuştu:

''Biz kimsenin kimseye silahla, zorla, dayatmayla tasarruf etmesini istemiyoruz. Kardeş kavgasını körükleyen sözler ve beyanatlar istemiyoruz. Eğer hepimizin bu devlet ve hükümetten istediği bir şey varsa, bunu yapacak olan AK Parti hükümetidir. Sağınıza solunuza bakın, 'Gönlünüzden geçen bir şeyi kim yapabilir' diye bir sorun. CHP diye sorun yapamaz, MHP diye sorun yapamaz. Bağımsızları destekleyen partiler mi? Yapamaz. Çünkü bugüne kadar yapılanları biz yaptık. Bundan sonra da ne istiyorsanız, yapacak olan tek parti ve iktidar biziz.''

''KARDEŞLİĞİ BOZMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK'OHAL İLE YÖNETİLDİ''
Bölgenin 20 yıl olağanüstü halle yönetildiğini ve vatandaşın bundan çok çektiğini aktaran Bakan Arınç, ''Geldik olağanüstünü kaldırdık'' dedi.

Memlekette vatandaşın daha çok taleplerinin olacağını ve bu taleplerde hakkı olanları yerine getireceklerini bildiren Arınç, ''Size inanan, bilen, bizi tanıyan, sizinle iftihar eden insanların hükümette olduğunu ve hükümettin sadece muhalefet tarafından ne kadar eleştirildiğini unutmayın. 'Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi' dedik. CHP başta olmak üzere, MHP bizi bölücülükle suçluyor, bizi Kürtlere hizmet etmekle suçluyor, taraf tutmakla suçluyor. Bizi ülkeyi parçalamakla suçluyor. Bunların karşısında mücadele edebiliyoruz, çünkü bu topraklarda öteden beri ayrı düşmeyen insanlarız. Birbirimizin kardeşiyiz, biz Müslümanız. Bizi kardeş yapan Müslümanlıktır, laiklik değil. Bunun bilincindeyiz. Aynı dinin, aynı peygamberin, aynı inancın çocuklarıyız ve biz birbirimize düşman olamayız.''

''NORŞİN MÜBAREK İNSANLARIN YERİ'
Geçen yaz Bitlis'e geldiğini ve Norşin'i ziyaret ettiğini anımsatan Bakan Arınç, Norşin'in mübarek insanların yeri olduğunu ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

''Buradan büyük alimler yetişmiştir. Ölenlere Allah rahmet etsin. Sağ olanları da var. Onlar da memleketin manevi komutanlarıdır. Onlar sayesinde Türkiye ayakta duruyor, Bitlis ayakta duruyor. Norşin ayakta duruyor. Bugün bu cennet vatanımızda, güzellikler içinde zengin olmak, daha çok iş bulmak ve herkesin alın teriyle namuslu bir hayat yaşaması hepimizin dileği. Norşin gelişiyor, büyüyor. İnşallah daha da büyüyecek ve bu kentte yaşayan binlerce insan, daha huzurlu, daha mutlu ve daha refah düzeyi yüksek bir Norşin'de yaşamamın tadına varacak. Biz her zaman size hizmet edeceğiz. Sizlerin duasını ve halkımızın taleplerini başımızın üstünde taşıyacağız. Bundan endişeniz olmasın.''

''BÜTÜN PARTİLERE VE ADAYLARA SAYGILIYIZ''
15'e yakın partinin seçimlere katıldığını, ayrıca seçimde bağımsızların da bulunduğunu kaydeden Arınç, bütün partilere ve adaylara saygıları olduğunu söyledi. Herkesin kardeşçe sandığa gitmesini ve oyunu sandığa atmasını istediklerini belirten Bakan Arınç, sandıktan çıkan sonuca saygılı olacaklarını belirtti.

Sandıktan AK Parti başarısız olarak çıksa bile millete küsmeyeceklerini ifade eden Arınç, ''Millet en doğrusunu yapmıştır. Demek ki bizim bir hatamız var, yanlışımız var diyeceğiz. İktidar olarak çıkarsak da, 'Ya Rabbim bizi mahcup etme' diyeceğiz. Yine 'Millet bana böyle bir görev verdi gecemi gündüzüme katacağım, 24 saat 72 milyon insan için, canla başla çalışacağım' diyeceğiz. Yazı da gelse tura da gelse biz kazanacağız Norşinliler. Çünkü biz Allah rızası için samimiyetle bu yola devam ediyoruz ve bu yoldan da vazgeçmeye niyetimiz yok''şeklinde konuştu.

Arınç, iktidar olarak milletin kendilerinden hizmet beklediğini, eskiden siyasetçilerin kendi çıkarları için çalıştığını ve millete tepeden baktığını kaydederek, ''AK Parti böyle demedi. 'Ben milletin hizmetkarıyım' dedi. İşte Başbakanımız günde iki saat bile istirahat etmeden 24 saat koşuyor, barajlar, hastaneler, otobanlar açıyor. Hızlı trenler yapıyor, yeni yeni üniversiteler, yeni yeni yüksek okul ve fakülteler açıyor. Bir taraftan işsizliği azaltmak, iş alanları bulmak için gayret ediyor. Bir taraftan da dünyanın bir tarafından Türkiye'nin devletinin ve milletinin ne kadar güçlü olduğunu herkese yeniden ilan ediyor'' diye konuştu.

''ADAYLARIMIZ ÇOK DEĞERLİ''
AK Parti'ye pek çok aday adayının başvurduğunu belirten Arınç, bu konuda kimsenin küskünlük yaşamaması gerektiğini söyleyerek, ''Genel merkezimiz ölçtü, biçti ve bu arkadaşlarımızı sizlere aday olarak takdim etti. Aday adaylarımız ve adaylarımız çok değerli. Size layık insanlar olarak, size hizmet edecek insanlar olarak, bu kardeşlerimizi listemize yazdık. Takdir sizindir. Allah hidayet ve yardım eder de sizler de uygun görürseniz, bu kardeşlerimiz Bitlis milletvekilleri olarak parlamentoda sizin nüfusunuzu, sizin geleceğinizi, sizin menfaatinizi en iyi şekilde koruyacağımıza söz veriyoruz'' dedi.

Eskiden seçimlerin 5 yılda bir yapıldığını, ancak bunu 4 yıla indirdiklerini anımsatan Bakan Arınç, böylece vatandaşın daha çok seçime gideceğini belirterek, şunları söyledi:

''Başarılı olanlar kalacak, başarısız olanlar gidecek. Biz iki dönemdir iktidardayız. Türkiye son 50 yılda 8,5 yıldır tek başına iktidarda kalan başka bir parti görmedi. Allah bize nasip etti. Kısmet olursa, 12 Haziran'da, üçüncü dönem AK Parti iktidarının ustalık dönemiyle, Türkiye buluşacak. Buna inanıyoruz ve güveniyoruz. Çünkü halkımız bize, 'Çalıştınız, başardınız. Daha çok çalışın, daha çok başarın' diyecek. Biz de Allah imkan verirse üçüncü dönem iktidarımızda bugüne kadar yaptıklarımızın üç mislini, beş mislini, on mislini yapacağız. Halkımızın hayır duasını alacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini hazırlayacağız.''

Bakan Arınç, bağırarak çağırarak, kendinden olmayanları suçlayarak ve başka insanlarmış gibi bakarak, bin yıldan beri bu topraklardaki kardeşliği bozmanın kimseye faydasının olmayacağını ifade etti.

''AK Parti hükümeti yapamazsa, AK Parti hükümetini değiştirirsiniz'' diyen Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

''Bu ülke bizim tapulu malımız değil. Milletimiz oy verdikçe varız, oy vermedikçe muhalefette gerekeni yaparız. Demokrasi böyle bir şeydir. Yoksa demokrasi dışı yöntemlerle ülkede kaos çıkarmak, ülkede kardeş kavgasını teşvik etmek, sokaklarda taş ve silah atmak, sokaklarda yangın çıkarmak, 'Bunlar da benim hakkım var, ben bunu alacağım' demek, bugüne kadar mümkün olmadı. Bunları hiçbir devlet hiçbir hükümet kabul edemez. Ama siz kendinizi nasıl tanımlamak istiyorsanız, bunu rahatlıkla söyleyebilmelisiniz.''

Kişinin etnik kökeni neyi gerektiriyorsa yapması, dilini konuşabilmesi ve yazısını yazabilmesi gerektiğini anlatan Bakan Arınç, bütün bu konularda bugüne kadar yapılanları AK Parti hükümetinin yaptığını söyledi.

Devletin, TRT'nin bir kanalından üç yıldan beri Kürtçe ve iki yıldan beridir de Arapça yayın yaptığını anımsatan Arınç, şunları dile getirdi:

''Bugün bu bölgede yerel radyo ve televizyonlara Ermenice, Kürtçe ve Kürtçe'nin Sorani, Zazaki, Kırmançi gibi bütün lehçelerinden yayın yapılıyor. Ben bunlardan sorumlu bir bakanım. Hepsine 24 saat yayın izni verdim. Haberlerin mutlaka Türkçe okunması gerekirdi. 2009 yılında yönetmenliği değiştirdim. Bu bölgede Kürtçe yayın yapmak isteyen yerel radyo ve televizyonlara 24 saat aralıksız istedikleri dilde yayın yapması izin verdim. Haberlerin Türkçe okunması mecburiyetini kaldırdım ve 'Reklamlar, Arapça, Kürtçe ve hangi dilde olursa olsun yayınlanabilir' diye karar verdim. 19 televizyona ve radyoya lisansı ben kendi elimle verdim. Geçmişte bu yoktu. Geçmişte bırakın böyle bir şey olmasını, cezaevinde Türkçe bilmeyen birinin annesiyle Kürtçe konuşmasına bile müsaade edilmezdi. Yönetmenliği yırtık attık. Artık herkes ana dilinde konuşabilecek dedik.''

''BÖLGE 20 YIL

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Yüksek Sadakat Finale Kalamadı
 
Letonya Başbakanı Demre’yi Gezdi
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Yüksek Sadakat Finale Kalamadı
Yüksek Sadakat grubu, "Live it up" adlı parçayla Eurovision 2011 Şarkı ...
Erdoğan: Gençlerin Üzerinden Elinizi Çekin
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YGS Sınavı ile ...
Mahkeme Bilirkişi Raporu İstedi
YGS'deki şifre iddiaları üzerine sınavın iptali istemiyle Konyalı bir ...
2 Çocuk Annesinin Acı Ölümü
Gaziantep'te evinin merdivenlerini yıkamak isterken elektrik akımına kapılan ...
 
 
Nevşehir'de Yolcu Otobüsü Devrildi!
Nevşehir-Aksaray karayolunun 10'uncu kilometresinde bir yolcu otobüsünün ...
Adana'da Bombalı Saldırı: 1 Polis Yaralı
Adana'da bir aracın altına parça tesirli el yapımı ses bombası atılması ...
Erdoğan: Afyonkarahisar İlklerin Şehridir
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, "Bahçeli, gök kubbeyi üzerimize ...
Çocuk Şenliğinde 3 Kişi Yaralandı
Ankara'da düzenlenen çocuk şenliğinde platformdan kopan bir parçanın sahnede ...
 
 
İzmir'de Feci Kaza: 3 Ölü
İzmir'in Buca ilçesi Kırıklar mevkiinde, belediye otobüsü ile bir minibüsün ...
Cumhurbaşkanı Gül Yeni Silahları İnceledi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 10. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın ...
BTK, İnternette Kaset Avına Çıktı
Bilgi Teknolojileri Kurumu, MHP’deki kaset iddialarıyla ilgili yargı süreci ...
Otobüste Bıçaklı Dehşet!
İzmir'in Foça İlçesinde, psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Necati ...
 
 
muratpaşa fikir
  GÜNÜN MANŞETLERİ
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı  29 Ekim kutlamalarına açıklık getirdi

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı 29 Ekim kutlamalarına açıklık getirdi

  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
  Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
HASETTEN KURTULUŞ YANİ VASAT
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
KKTC'de Kronikleşen Sorunlar
 
Reşit KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya