Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   29/32 °C
 
 
    Antalya'da En Çok Erişebilinir Park Konyaaltın'da  
 
    Başbakan Ünal Üstel: 20 Temmuz’u 50'nci yıla yakışır şekilde, kutlayacağız  
 
    Abdal Musa Anma Etkinlikleri 21-23 Haziran’da gerçekleşecek  
 
    Abdal Musa Anma Etkinlikleri 21-23 Haziran’da gerçekleşecek  
Genç Girişim ve Yönetişim Derneğin'den “64. İş ‘te Fırsat Toplantısı
Genç Girişim ve Yönetişim Derneğin den   “64. İş ‘te Fırsat Toplantısı
 
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin (GGYD) 64. “İş’te Fırsat “ Toplantıları, GGYD İzmir Şubesi’nin açılışının birinci yıl dönümünde İzmir’de yapıldı. GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu:“Enflasyonist ortamda yapabileceğimiz en iyi adım var olan kaynakların iyi yönetimi” diye konuştu
 
10 Eylül 2023 Pazar - 15:04

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin (GGYD) 64. İş’te Fırsat Toplantıları, GGYD İzmir Şubesi’nin açılışının birinci yıl dönümünde İzmir’de yapıldı. Toplantıya katılanlar arasında Toplantıya GGYD İzmir Şube Başkanı Levent Çeker , GGY Genel Sekretiri Elif Ufluoğlu da vardı, GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu, toplantının açılış konuşmasında, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. GGYD’nin, Ankara’daki merkezi ve 5 ildeki binden fazla üyesiyle iş ve istihdam yaratmaya devam ettiğini belirten Allıoğlu, “Bugün aynı zamanda İzmir şubemizin kuruluş yıl dönümü. Özellikle bugünü tercih ettik, çünkü 9 Eylül İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı ve Kurtuluş Savaşımızın büyük bir zaferle sona erdiğinin tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Kutlu olsun!” dedi. GGYD İzmir Şube Başkanı Levent Çeker ise “GGYD’nin ilk şubesi olmaktan gurur duyuyoruz. GGYD İzmir’i yaklaşık 1 yıl önce kurduk. Birlikte büyütüyoruz. Bu süreçte destek veren GGYD Başkanımız M. Nezih Allıoğlu ve tüm GGYD ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Var olan kaynakları iyi yönetmeliyiz”
Açılış konuşmasında GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu şu noktalara dikkat çekti: “Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’in, geçen hafta, Türkiye ekonomisinin 2023 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,8, bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,5 büyüdüğünü, en fazla büyümenin hizmet ve inşaat sektöründe olduğunu, sanayi sektörünün ise yıllık bazda küçüldüğünü açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu politika faizini yüzde 17,5’ten yüzde 25 düzeyine yükseltti. Kurul, faiz artırma kararını, “yakın döneme ilişkin göstergeler enflasyonun ana eğiliminde yükselişin sürdüğüne işaret ediyor. Bu gelişmede yurt içi talepteki güçlü seyir, ücret ve kur kaynaklı maliyet yönlü baskılar, hizmet enflasyonundaki katılık ve vergi düzenlemeleri belirleyici oluyor” diyerek gerekçelendirdi. Büyüme rakamlarından ve Merkez Bankamızın almış olduğu faiz kararından enflasyonun ateşinin bir süre daha düşmeyeceği anlaşılıyor. Türkiye’nin 2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program’da da 2023 enflasyon tahmini yüzde 65'e çıktı. Aramızda inşaat, hizmetler ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimiz var. Bizler iş dünyasının içindeyiz. Bu enflasyonist ortamda İş insanlarına tavsiyem mevcut kaynakları korumaları, var olan kaynakların iyi yönetimi çünkü verimliğimizi ancak bu şekilde artırabiliriz.”

“Genç insan kaynağımızı geleceğe hazırlamalıyız”
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, Türkiye'nin toplam nüfusunun 85 milyon 279 bin 553 kişi, 15-24 yaş grubundaki genç nüfusun ise yaklaşık 13 milyon kişi olduğunu belirten Allıoğlu, şunları ifade etti: “Genç nüfus, toplam nüfusumuzun yüzde 15,2’sini oluşturuyor. Nüfus projeksiyonlarına göre, genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranının 2030 yılında yüzde 14, 2040 yılında yüzde 13,4, 2060 yılında yüzde 11,8 ve 2080 yılında yüzde 11,1’e düşeceği öngörülüyor. Bu da nüfusumuzun giderek yaşlandığını gösteriyor. Bu yüzden, bugünden itibaren gençlerimiz konusunda önemli adımlar atmamız gerekiyor. Şu anda mevcut genç insan kaynağımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamalıyız. İş dünyası olarak, üniversitelerle daha çok iş birliğimizi içinde olmalıyız. Gençlerimize aydınlık bir gelecek bırakmak, katma-değer üreten bir ülke bırakmak adına, gençlerimizin sivil toplumda aktif olarak rol almalarını, gönüllü çalışmalara katılarak tecrübe kazanmalarını sağlamalıyız. Gençlerimizin merkezinde olduğu proje sayısını artırmalıyız.”

“Yüzlerce öğrencinin hayatına dokunuyoruz”
Üyeleri arasındaki ticareti geliştirmek üzere kurulmuş bir STK olmalarına rağmen, toplumsal farkındalığın artması ve gençlerimizin, genç insan kaynağının kalitesini artırmak için öncü rol üstlendiklerinin altını çizen Allıoğlu, “Bunun için 10 yıl önce ‘Nilüferler Yetişiyor Eğitim Destek Fonu’ projemizi hayata geçirdik. Bir öğrenci ile başladığımız bu burs 200 üniversite öğrencisine ulaştı. Bu gerçekten paha biçilemez bir katkı ve değer olduğunu düşünüyoruz. Bu 200 öğrenciyi kazanmamız bizler için her şeyden önemlidir. Bütünün hayrına değer yaratmak en önemli hedefimiz, her GGYD üyesi bu anlamlı yolda birbirine kenetlenerek yürüyor ”dedi.

“Yaşadıklarımız değişimin sadece ayak sesleri”
İzmir’de düzenlenen 64. İş’te Fırsat Toplantıları’nın konuğu ise Yaşam Atölyesi Eğitim Akademisi Kurucusu Yazar Aret Vartanyan oldu. Vartanyan şöyle konuştu: “Değişimin ayak sesleri geliyor, henüz bir şey başlamadı. Bu dönem nefes alan tüm insanların insanlık tarihinin en keskin geçişlerinden birine tanıklık ediyoruz. Bir dönemin son temsilcileriyiz. Artık her üç yıl bir kuşak. Soru şu: gerçekten yaşıyor musunuz? Gerçekten yapmak istediklerimizi yapıyor muyuz? Bu hayatta niye varız? Burada bulunan herkes olduğu gibi çok değerli, özel ve sevilmeyi hak ediyor. Herkes bizim hakkımızda iyi düşünsün istiyoruz. Hayatları tek tip prototipe sokan iki tür hastalık var: Her şeyi kişisel algılamak ve başkalarının düşüncelerini okumaya çalışmak iki önemli hastalığımız. Oysa tek gerçek aldığınız nefes. 

Alacakaranlıktan geçiyoruz
İş ve özel yaşam bir bütün. Uğraşıyorum, yapmak zorundayım dediğiniz her şey hayatınızdan çıkarın. Sürekli düşünerek değil yaparak var olun. İki şey gelecekteki var oluşu belirleyecek: Gerçek olmak ve samimiyet. Sahte olan hiçbir şeyin gelecekte var olması mümkün değil. Şirketler kurumlar dernekler örgütler, yarına hazırlanalım, mantaliteyi değiştirelim. Pandemi başlangıçtı. Şirketler ünvanları kaldırıyor, masa bile yok. Maaşlı iş hayatı bitmiştir. Bildiğimiz iş şekilleri kalmayacak çünkü artık para motivasyon değil. Diplomalara bakılmıyor, kaç tane mikro sertifikası var ona bakılıyor. Bilgiyi, donanımı tazeleyen kazanıyor. Farklı, alakasız, kopuk alanlarda kendimizi yenilemeliyiz. Bugün Transhümanizm, insan ile makinenin birlikte yaşamıdır, dataizm her şeyin data olması, singularizm (teklik) teknolojide tek bayrak, cinsiyetsiz bir dünya, her şeyin tekleştiği birleştiği bir dünya ve merkeziyetsizleşme her şeyi belirliyor. Hantal, ağır işlerin hiçbiri geleceğe taşınamaz. Siyaset de bu siyaset olmayacak. Alacakaranlıktan geçiyoruz. Değişimin ayak sesleri geliyor.”

GGYD’nin, 64. İş’te Fırsat Toplantıları, İzmir Sunis Efes Royal Palace Resort ve Spa Hotel’de yapıldı. GGYD'nin, Türkiye’nin farklı illerinden üyelerinin katılımıyla yapılan toplantı, üyeler arasındaki iletişimi ve işbirliğini kuvvetlendirdi. Toplantı, soru-cevap ve toplu hatıra fotoğraf çekiminden sonra tamamlandı. 64. İş’te Fırsat toplantılarında Aret Vartanyan’ın imzalı kitapları “Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu” kapsamında GGYD’lilere açık artırma ile satıldı. Vartanyan’ın ilk kitabı ‘Sen ve Ben” 10.000 TL, “Gitme Zamanı” kitabı 5.000 TL, “Bir Nefes İstanbul Kitabı” 6.000 TL’ye satıldı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Ertan Birinci 40 Yılın Özetini Anlattı
 
Hız Tutkunları Kepez Drag Pistinde
 
 
Etiketler :
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Ali ve Vuslat Doğan Sabancı'dan Görünmez Kaza
Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı tattilde denizde kaza geçirdiler
Ege Serbest Bölgede İhracat Rekoru Sürüyor
Önceki yılın aynı ayına göre Türkiye’nin ihracatının yüzde 8.4 oranında ...
​İş İnsanı Ahmet Öner'in Şirketleri Türkiye'nin Gururu Oldu
Elektrik ,Elektronik Mühendisi İş İnsanı Ahmet Öner'in kurucusu olduğu ...
Yalvaç Grup'dan Depremzedelere 3 Tır İhtiyaç Malzemesi
Dünya tarihinin en büyük depremlerinden biri olarak kayıtlara geçen Kahramanmaraş ...
 
 
Lavandist’in kurucusu Osman Tugay Lavanta Yağı Konusunda Uyardı
“Herkes için lavanta, herkes için Lavandist” mottosuyla yola çıkan lavanta ...
İş Bankası Mobil Sisteminde Arıza Krizi
Çok sayıda vatandaş, İş Bankası mobil bankacılık uygulamasına giriş yapamadıkları ...
Pandemi Sonrası Türkiye Yabancı Yatırımcılardan Büyük İlgi Görecek
Genç girişimci Ersin Kaçmaz Dubai'de gerçekleştirdiği iş görüşmeleri sonrası ...
Genç İş Adamı Burak Binbay Hedefleri Hakkında İddialı Konuştu
Türkiye'nin genç iş insanlarından biri olan Burak Binbay henüz hayallerimi ...
 
 
Koç Ailesi'nin acı günü: Suna Kıraç Vefat Etti
Koç Ailesi'nin önemli isimlerinden Vehbi Koç'un kızı iş insanı Suna Kıraç, ...
HUMMEL DNA Konseptiyle Bursa Korupark AVM'de
Türkiye’nin dördüncü büyük şehri Bursa’nın, önemli alışveriş merkezlerinden ...
Ema Aydın : Markamı Dünyaya Açmaya Hazırlanıyorum
Azmin ve başarının en iyi örneklerinden biri olan genç girişimci iş insanı ...
Türk Firması Uraw Kozmetik Dünya Kozmetik Devleriyle Yarışıyor
Türkiye’nin yerli ve milli markası Uraw Kozmetik son yıllarda ürettiği ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Başbakan Ünal Üstel: 20 Temmuz’u 50'nci yıla yakışır şekilde, kutlayacağız

Başbakan Ünal Üstel: 20 Temmuz’u 50'nci yıla yakışır şekilde, kutlayacağız

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Avrupa Birliği Değişime Gebe
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya