Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   29/33 °C
 
 
    Başkan Bahar Gözyaşlarıyla Uğurlandı  
 
    Başkan Erdoğan :Kuzey Kıbrıs bizim göz bebeğimizdir, canımızdan bir parçadır.  
 
    Side'de Kültür Günleri Coşkusu  
 
    Tekne Kazsı Geçiren Ali Bahar Vefat Etti  
KKTC'den Erdoğanın Müjdesine Teşekkür Mesajları Yağıyor
KKTC den Erdoğanın Müjdesine Teşekkür Mesajları Yağıyor
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özbekistandaki KKTC Müjdesine KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Hükümet üyelerinden Siyasi parti yöneticilerinden teşekkür mesajları yağıyor
 
11 Kasım 2022 Cuma - 17:12

Tatar: "Bu olumlu gelişmeden daha da cesaret alarak onurlu mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz”
Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklaması şöyle:
“Değerli halkım, büyük bir gururla duyurmak isterim ki devletimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk Devletleri Teşkilatı’nda gözlemci üye statüsü kazanmıştır. Devletimiz, uluslararası bir örgütte ilk kez Anayasal adıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak bu statüyü kazanmıştır. Tarih sayfalarına geçecek milat niteliğindeki bu unsur, bizim için ilave bir gurur vesilesidir.
Özbekistan'ın Semerkant kentinde 9. Türk Devletleri Teşkilatı Liderler Zirvesi’nde oy birliğiyle kabul edilen gözlemci üyeliğimiz, bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TC Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, bu mutluluğu bize yaşatmak için canla başla çalışan Türk diplomasisine ve bizi destekleyen tüm üye devletlerin devlet ve hükümet başkanlarına teşekkürü bir borç bilirim.
KKTC'nin uluslararası bir örgüte daha katılması, apayrı bir öneme haizdir. Seçildiğim günden beri, yarım asrı aşkın bir süredir müktesep haklarından, yani egemenliğinden ve uluslararası statüsünden mahrum bırakılarak insanlık dışı izolasyona maruz tutulan halkımı, bu zulümden kurtaracağımıza dair bir vizyon ortaya koymuştum. En son TC Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın geçtiğimiz eylül ayında 77. BM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu, KKTC'nin resmen tanınma çağrısıyla ivme kazanan bu mücadelemiz, yeni bir uluslararası üyelikstatüsüyle başarıyla devam etmektedir.
Cumhuriyetimizin 39. yılını kutlayacağımız bu günlerde statümüzü ileriye taşıyan bu olumlu gelişmeden daha da cesaret alarak, onurlu mücadelemize hız kesmeden devam edeceğimizi bu vesileyle yinelemek istiyorum.
Türk Devletleri Teşkilatı nezdinde kazanmış olduğumuz gözlemci üye devlet statümüz, tüm halkımıza ve büyük Türk Milletine hayırlı olsun.”
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türk Devletleri Teşkilatına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözlemci üye olarak alınması sonrası mesaj yayınladı.
Töre, mesajında şunları kaydetti:
“Türk Devletleri Teşkilatına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözlemci üye olarak alınması büyük bir mutluluk ve şereftir.   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.Akabinde Tanınma da mutlaka gelecek ve asli üyelik gelecekte mutlaka olacaktır.Başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve diğer Türk Devletleri Devlet Başkanlarına teşekkür ederiz , minettarız .
Yaşasın Türk Birliği Yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti .”

Ataoğlu: “KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine kabul edilmesini selamlıyorum”
Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Ataoğlu, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na Gözlemci üye olarak kabul edilmesi ile ilgili mesaj yayımladı.
Ataoğlu mesajında, “KKTC’nin, Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üye olarak kabul edilmesi için başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk Dışişleri ile KKTC Dışişleri bakanlık ve personeline, ortaya koydukları özveri, kararlılık ve çabadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü arifesinde, böylesi bir uluslararası başarının önemli olduğuna dikkati çekerek, “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte savunduğumuz, iki devletli, egemen eşitliğe dayalı bir çözüm modelinin, akabinde de KKTC’nin tanınması hususundaki siyasal iradenin ne denli doğru ve akılcı bir siyaset olduğunun en bariz göstergesidir” dedi.
Türk Devletleri Teşkilatı üye devlet başkanlarına, KKTC’nin de Türk Devletleri arasında yer almalarına olanak sağlayacak böylesi tarihi ve hayati bir karar verdiklerinden dolayı teşekkürlerini sunan Ataoğlu, KKTC’nin ortak tarihi geçmişe sahip, gönül birliği içerisinde olduğu Türk Devletleri arasında yerini almasından duyduğu gurur, heyecan ve sevinci dile getirerek, kararın KKTC’nin kuruluş yıldönümü arifesinde verilmesinin anlamının daha da büyük olduğunu ifade etti.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, “KKTC’nin ilanının 39. Yıldönümüne dört gün kala Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin günden güne yükselen bir güç olan Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine kabul edilmesini coşku ve gururla selamlıyorum” dedi.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üye olarak kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı ve bugünün KKTC için tarihi bir gün olduğunu vurguladı.
KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı gözlemci üyeliğine giden sürecinin başarıya ulaşmasında başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Dışişlerine şükranlarını sunan Ertuğruloğlu, Bakanlık personelini de bu başarının kazanılmasında verdikleri emek ve gösterdikleri çabadan ötürü kutladı.
Ertuğruloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Devletimizin, ilk kez, anayasal ismi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adıyla uluslararası bir teşkilata üye olması ise bu tarihi güne özel bir anlam katmıştır. Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyeliğimizin başarıyla sonuçlanması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs konusundaki iki Devlet esasına dayanan yeni vizyonun doğru, gerçekçi ve bölgesel ve küresel konjonktür ile uyumlu olduğunu teyit etmektedir.
Ortak tarih, kültür ve kimliği olan, ayrıca Türk dilini konuşan Türk Devletleri Teşkilatı üye ülkelerine gösterdikleri dayanışma için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak Türk Devletleri Teşkilatı’nın temel amaçlarının ileriye götürülmesi ve ortak çıkarlarımızın muvaffakatı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tüm olanaklarıyla katkı koyacak ve aramızdaki iş birliği ve gönül birliğini her daim güçlendirmek için yorulmadan çalışacaktır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması yolunda kazanılan bu başarının Türk Ulusuna hayırlı olmasını dilerim”

Taçoy: “KKTC’nin tanınmasında önemli bir adım”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi’nde KKTC’nin gözlemci üye olarak kabul edilmesi yönünde alınan kararını selamladı.
Taçoy, yaptığı açıklamada, Özbekistan'ın Semerkant şehrinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları 9'uncu Zirvesi’nde alınan kararın son derece anlamlı olduğunu ifade ederek, Kıbrıs Türk halkının yalnız olmadığının tüm dünyaya gösterildiğini söyledi.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıslı kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstererek, çözüm sürecine de katkı sağladık” sözlerinin en az alınan karar kadar değerli olduğunun altını çizen Taçoy, “Kararlılıkla çıktığımız bağımsızlık ve egemenlik yolunda kardeşlerimizin de yanımızda olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ortak dili konuştuğumuz ve ortak tarihi paylaştığımız kardeşlerimizin desteği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması hedefinde bir adım daha ileriye gitmiş bulunmaktayız. Bu önemli kararı coşku ile selamlarken, emeği bulunan herkese de sonsuz şükranlarını sunarım” dedi.
UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hatipoğlu : Artık bu resimde bizim bayrağımız ve başkanımız da yer alacak ve haklı davamızı daha geniş mecralarda anlatma fırsatı bulacağız.
Anavatanımızın destekleri ile devletimizi uluslararası alanda daha görünür kılmak ve hak ettiği yeri alması için verilen mücadelede önemli bir karar alındı. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 9. Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi'nde KKTC'nin örgüte gözlemci üye olması kararı alındığını açıkladı. İslam İşbirliği Teşlkilatı üyeliğinden sonra, Türk Devletleri Teşkilatı Devletletleri içersinde resmî statümüz Semerkant şehrinde belirlenmiş oldu. Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan bizlerin yalnız olmadığını bir kez daha gösteren Türkiye’mize katkılarından dolayı teşekkür ederken, yeni politikamızın yavaş yavaş hayat bulmaya başladığını görmekten dolayı mutluyuz. Artık bu resimde bizim bayrağımız ve başkanımız da yer alacak ve haklı davamızı daha geniş mecralarda anlatma fırsatı bulacağız.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Büyükşehir’den ‘Ürün Fotoğrafçılığı’ eğitimi
 
Merakla beklenen “Barış Akarsu Merhaba” filminin galası Salı Günü
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Oğuzhan Hasipoğlu Brüksel'de KKTC'yi ve Taleplerini Anlattı
Cumhuriyet Meclisi’nden bir heyet Avrupa Parlamentosu’nda temaslarda bulundu.Heyetin ...
KKTC'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkü Anma Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün ...
Girne'ye Çok Yakışacak Doğa Parkı'nı Tanıtımı Gün Sayıyor
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü :Önümüzdeki günlerde Doğa Parkı ...
KKTC'de DP Kurmayları Lefkoşa'da İlçe Yönetim Kurulu ve Örgüt Üyeleriyle Buluştu
KKTC'de DP Genel Sekreteri Girne Milletvekili Serhat Akpınar Lefkoşa ...
 
 
Cezalılara Müjde Geldi, KKTC'de Muhaceret Affı 6 Kasım İtibarıyla uygulamaya girdi
KKTC’de izinsiz olarak bulunmaları sebebiyle cezaya düşmüş yabancılara ...
KKTC'li Bakan Ataoğlu :Sizleri bu eşsiz güzellikleri yaşamak için, KKTC’ye davet ediyorum”
Ataoğlu, TÜRKSOY’un düzenlediği, 'Korkut Ata' Türk Dünyası Film Festivali ...
KKTC'li Bakan Tahsin Ertuğruloğlu: Güney Kıbrıs’ın silahlanma girişimlerini oturup seyretmeyeceğiz
KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu,gündeme dair bazı konularda ...
KKTC'de DP Genel Sekreteri Akpınar : Gelecek Biz Demokratlarla Gelecek
KKTC'de Yerel Seçim Sürecine Start veren Demokrat Partinin Genel sekreteri ...
 
 
KKTC Başbakanı Ünal Üstel Yeni Ceaevini Ziyaret Etti
KKTC Başbakanı Ünal Üstel, yeni Merkezi Cezaevini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu
KKTC Başbakanı Üstel Akaryakıt Konusunda Son Noktayı Koydu
KKTC Başbakanı Ünal Üstel Cumhuriyet Meclisi'nde Kıbrıs Türk Elektrik ...
KKTC Başbakanı Ünal Üstel: KKTC’yi yaşatmakta kararlıyız
KKTC Başbakanlık himayelerinde ve Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği işbirliğinde ...
KKTC'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti’nin, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Başkan Erdoğan :Kuzey Kıbrıs bizim göz bebeğimizdir, canımızdan bir parçadır.

Başkan Erdoğan :Kuzey Kıbrıs bizim göz bebeğimizdir, canımızdan bir parçadır.

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Avrupa Birliği Değişime Gebe
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya