Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   14/20 °C
 
 
    KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar GAÜ Ziyaretinden Memnun Ayrıldı  
 
    İlk İftarı Kırcamililerle Yapan Başkan Uysal : Kırcami'de İnşaatlar başlayabilir  
 
    Girne Belediyesi riskli binalara yönelik çalışmalar sürüyor  
 
    ANET Kart’la iyilik hareketi  
Erdoğan :Gündemimizde Türkiye’yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmak var
Erdoğan :Gündemimizde Türkiye’yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmak var
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Altındağ’da yapımı tamamlanan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış törenine katıldı. Karapürçek Köroğlu Parkı’nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.
 
20 Şubat 2019 Çarşamba - 18:32


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altındağ toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim gündemimizde, Türkiye’yi ve şehirlerimizi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmak var. Bizim gündemimizde; ülkemizi ekonomide, ticarette, istihdamda, tarımda, savunma sanayinde çok daha ileri seviyelere taşımak var” dedi
.
Altındağ’ın, başkentin en köklü semtlerine ve tarihî eserlerine ev sahipliği yaptığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Altındağ, sadece tarih ve kültürün değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ev sahipliği yapmasıyla, aynı zamanda millî iradenin de merkezidir. Altındağ, tüm renkleriyle, tüm güzellikleriyle Ankara’nın bağrındaki Anadolu’dur” diye konuştu.
İlçenin; kuruluşundan itibaren AK Parti’ye verdiği destekle, vesayet karşısında demokrasinin de kalesi olduğunu, girdikleri 14 seçimin tamamında Altındağlıların çok güçlü desteğini aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefaları, kadirşinaslıkları, kendisine sahip çıktıkları dolayısıyla ilçe halkına teşekkür etti.
31 Mart’ta, son 14 seçimde olduğu gibi Altındağ’dan bir kez daha iradesine, geleceğine, Türkiye’nin istikbal ve istiklaline sahip çıkmasını beklediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart; Gazze için, Filistin için, Suriye, Irak, Arakan, Türkistan için, coğrafyamızın tüm mazlum halkları için dünyaya verilmiş gür bir mesaj olsun. 31 Mart, DEAŞ ve PKK gibi proje terör örgütleri üzerinden ülkemizin bekasına kast edenlere indirilmiş ağır bir darbe olacaktır” ifadelerini kullandı.
“GÜNDEMİMİZDE; IRAK VE SURİYE’DEKİ TERÖR BATAKLIKLARINI KURUTMAK VAR”
Hangi adayın gündeminde ne olduğuna dikkat edilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi gündemlerinde, hizmetin, eserin, gönüller kazanmanın, Türkiye’yi ve şehirleri hayalleri ve hedefleriyle buluşturmanın, Türkiye’yi ekonomide, ticarette, tarımda ve savunma sanayinde çok daha ileri seviyelere taşımanın olduğunu dile getirdi. Kendi gündemlerinde milletin lokmasına musallat olan fırsatçılara ders vermenin, sebze-meyve fiyatlarını şişirerek vatandaşın rızkına kast edenlere mani olmanın olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Bizim gündemimizde; Suriye’de güvenli bölgeleri kurarak mültecilerin geri dönüşlerini sağlamak var. Bizim gündemimizde; Irak ve Suriye’deki terör bataklıklarını kurutmak var. Nitekim şu anda 310 bin mülteci, evlerine toprakları döndü. Bizim gündemimizde, Irak ve Suriye’de terör bataklıklarını kurutmak var. Bizim gündemimizde; Doğu Akdeniz’de bulunan enerji kaynakları üzerindeki haklarımızı korumak var. Bizim gündemimizde; enerji yatırımlarıyla cari açığımızı kapatmak, ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtarmak var.”
“BİZ HER ALANDA ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi ve ‘zillet ittifakı’ olarak nitelediği Millet İttifakı’nın gündeminde ise bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık yapmanın olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu parti ve ittifakın gündeminde, Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışanlara payandalık yapmanın, milletin rızkını gasp eden fırsatçılara sahip çıkmanın, küçük hesapların ve koltuk kavgalarının olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz her alanda ülkemizin bağımsızlığı için çalışırken, CHP ve şürekâsı Türkiye’nin geleceğine pusu kurmanın peşinde. Biz ihya etmenin, inşa etmenin, yeni eserler, yeni projelerle ülkemizi kalkındırmanın mücadelesini verirken, CHP her zamanki gibi yıkmanın, yasaklamanın, engellemenin peşinde” sözlerine yer verdi.
Marmaray’dan Avrasya Tüneli’ne, İstanbul Havalimanı’ndan Ankara’daki projelere kadar son 17 yılda attıkları her adımda, hayata geçirdikleri her reformda CHP zihniyetini karşılarında bulduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili partinin, terörle mücadeleye destek olmak yerine bölücü örgütün Suriye kolunun yurt dışında avukatlığına soyunduğunu, Zeytin Dalı Harekâtı öncesinde, güvenlik güçlerinin moralini bozmak için günlerce kara propaganda yaptığını söyledi.
Söz konusu partinin Gezi olaylarında sokakları yakıp yıkan vandallara sahip çıktığını, 17-25 Aralık girişiminde demokrasinin yanında saf tutmak yerine, grup kürsülerini FETÖ’nün montajlarına, şantaj kasetlerine kiraya verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Basın özgürlüğü diyerek FETÖ’nün paçavraları önünde gece sabahlara kadar nöbet tuttular. 15 Temmuz gecesi milletle darbeye direnmek yerine, FETÖ’cü alçaklarla anlaşıp tankların arasından kaçmayı seçtiler” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi de aynı gafleti, aynı basiretsizliği ülkemizin Doğu Akdeniz’de yürüttüğü petrol ve doğal gaz arama faaliyetleri karşısında sergiliyorlar. Önceki gün bir CHP milletvekili çıkmış, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarımızı eleştiriyor, Doğu Akdeniz’deki çalışmalarımızın durdurulması gerektiğini söylüyor. ‘Bir kova bile petrol bulunmadı’ iddiasıyla, Türkiye’yi petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerine son vermeye çağırıyor. Biz ilk günden itibaren bu tür çağrıları zaten Rumlardan işitiyorduk. Aynı şekilde Kıbrıs Türk’ünün haklarını gasp etmek isteyen diğer ülkeler de, her fırsatta rahatsızlıklarını dile getiriyordu. Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’de yürüttüğü çalışmalardan Rumların ve diğerlerinin rahatsızlık duyması gayet tabiidir. Burada sorgulanması gereken CHP’nin tavrıdır, CHP’nin hazımsızlığıdır. Ülkemizin enerji güvenliğine dair millî bir meselede, CHP’nin böyle bu şekilde savrulması, böyle bir gafletin içine düşmesi, gerçekten üzücüdür. Bizi en çok yaralayan, CHP’nin Rumların ağzıyla konuşmasıdır.”
“DOĞU AKDENİZ’DEKİ PETROL ARAMA FAALİYETLERİMİZİ DURDURMAYACAĞIZ, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
Türkiye’nin potansiyelini ortaya çıkaracak bu tür stratejik hamleden en başta ana muhalefetin gurur duyması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette biz Rumlar ve kimi CHP milletvekilleri istemiyor diye, Doğu Akdeniz’deki petrol arama faaliyetlerimizi durdurmayacağız, yolumuza devam edeceğiz. Biz CHP rahatsız oluyor diye ülkemizin ve Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin enerji kaynakları üzerindeki haklarını savunmaktan vaz geçmeyeceğiz. İnşallah çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettirerek, milletimize hasretle beklediği müjdeli haberleri de vereceğiz” dedi.
Törende; aralarında konut projelerinin, müzelerin, aile sağlık merkezlerinin, camilerin, parkların, kütüphanelerin, yolların, konutların, semt pazarlarının ve spor komplekslerinin resmî açılışlarını yaptıklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,  bu proje, yatırım, eser ve hizmetlerin 306 milyon lirayı aştığını aktardı.
Devlet kurumlarının ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin farklı alanlarda şehre yaptıkları yatırımların da sürdüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3704 yataklı Bilkent ve 3577 yataklı Etlik Şehir Hastanelerinin, Ankara-Niğde Otoyolunun, Ankara-Afyonkarahisar-İzmir ile Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Hızlı Tren Hatlarının inşasının devam ettiğine dikkat çekti.
“ULUS TRAFİĞİNİ İKİ AYRI TÜNEL İLE YER ALTINA ALACAĞIZ”
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ile Altındağ Belediye Başkanı adayı Asım Balcı’nın, Altındağ’ın kalkınma yolculuğunu hızlandıracak proje ve hazırlıklarının olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yaptı: “Kültür Yolu projesiyle Ankara tarihini günümüze taşıyoruz. Ankara Kalesi’nin Akkale Burcu’ndan başlayıp Atakule’de sonlanacak 12 kilometrelik yolu, bir kültür rotası hâline getiriyoruz. Ayrıca Ulus trafiğini iki ayrı tünel ile yer altına alarak, Gençlik Parkı ve Hacı Bayram-ı Veli Camii arasında tramvay ile ulaşım sağlayacağız. Ankara Kalesi’nin tarihî değerini ortaya çıkartacak çalışmalarla, burayı hem şehir halkının, hem de turistlerin kullanımına kazandıracağız. Ankara’ya 13 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan dört tanesi Altındağ ilçemizde olacak. Atatürk Kültür Merkezi, Payamlı Tepe, Çubuk Çayı ve Karaköy Millet Bahçeleriyle Altındağ ilçemize toplamda 5 milyon 300 bin metrekare yeşil alan kazandıracağız.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’nın ulaşımını yeni metro hatlarıyla daha da rahatlatacaklarını, ilçe halkının ulaşım ve sağlık alanlarındaki talepleriyle ilgili gereken adımları atacaklarını da kaydetti.
“BUGÜNE KADAR DAİMA ESNAFIMIZIN, SANATKÂRIMIZIN YANINDA OLDUK”
Hükûmet ve belediyeler olarak bugüne kadar daima esnafın, sanatkârın yanında olduklarını da dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “SGK prim desteklerinden faizsiz kredilere, hibelere kadar esnafımıza ihtiyaç duyduğu desteği en güçlü şekilde verdik. İnşallah bundan sonra da sizlerin önünü açmayı, sizlere destek olmayı sürdüreceğiz” diye ekledi.
Konuşmasının sonunda, açılışı yapılan hizmet ve yatırımların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene katılan bakan, milletvekili ve belediye başkan adaylarıyla birlikte açılış kurdelesini kesti.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Bonne Vie Ödülleri sahiplerini buldu
 
Dekan Çetiner'den 20 Şubat Sosyal Adalet Günü Mesajı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Erdoğan :“Bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hâle getiriyoruz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Balıkesir mitinginde yaptığı konuşmada, ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’da
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Çorum mitinginde Konuştu
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart ...
Fatih Bucak CHP Siverek Belediye Başkan Adayı oldu
CHP 16 aday daha açıkladı, Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak oldu
 
 
Başkan Fatma Şahin Seçim Beyannamesini Açıkladı
Şahin seçildiği takdirde yeni dönemde hayata geçireceği projeleri kamuoyuyla ...
Çipras :Türkiye ile aramızdaki diyalog samimi ve Özel
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetine icabetle Türkiye’ye bir ziyaret ...
İbrahim Kalın: “Doğu Akdeniz’de oldubittiye göz yummayız”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ...
Erdoğan'dan , TRT özel yayınında Önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ekranlarında “Cumhurbaşkanı Özel ...
 
 
Erdoğan : Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Belediye izleme-değerlendirme sistemi kuracağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 31 Mart 2019 Mahallî ...
MGK'dan “Fırat’ın Doğusu ile ilgili Bildiri
Millî Güvenlik Kurulu (MGK) olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ...
Erdoğan :Rusya ile iş birliğimiz, Suriye’nin barış, güvenlik ve istikrarı açısından bir mihenk taşıdır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı ...
ABD'li Senatör Lindsey Graham: PYD/YPG terör örgütü PKK ile bağlantılı
ABD'li Senatör Lindsey Graham, PYD/YPG’nin terör örgütü PKK ile bağlantılı ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar GAÜ Ziyaretinden Memnun Ayrıldı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar GAÜ Ziyaretinden Memnun Ayrıldı

  Gün Birlik ,Gün Yardım Günü
 
  ŞİMDİ KKTC HÜKÜMETİNDEN BEKLENEN NE ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
ŞİMDİ KKTC HÜKÜMETİNDEN BEKLENEN NE ?
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
Gün Birlik ,Gün Yardım Günü
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya